Форум за Духовни Търсачи
Дзенкс!

Откровенията на една синеочка

Неактивен Синеочка

• Global Moderator
  • Потребител неЧовек
  • *
    • Публикации: 966
  • The miracle is You!
Понякога, Холдън, ми се иска да те хвана за ръка да затворя очи и да бягаме, да бягаме докато краката ни държат и рухнем уморени. А когато отворим очи искам да сме на някое красиво място, например поле пълно със слънчогледи. И ми се иска да можем да останем там завинаги или поне докато ни се иска. Хубаво би било. Един Спасител в ръжта и една Чучулига да си лежат вечно сред поле от цъфнали слънчогледи, където няма проблеми, а има само дзен/кс  :-*

Животът е толкова вълнуващ и прекрасен, колкото сам си го направиш! Радвай се на този момент, този момент е твоя живот!

Неактивен Синеочка

• Global Moderator
  • Потребител неЧовек
  • *
  • The miracle is You!
Винаги до мен
И в моя Мрак и в моето Пробуждане

Не разбрах защо ме обикна в този живот, отново.
Мръсен и паднал, абсолютно разбит.
Кой ме е обичал като теб?
Да разрови мрака смело и да го открие -
да открие сърцето ми.
Не ти трябваше карта, за да го намериш.
Виждаш го, както никой друг не може.
Била си с мен през толкова животи,
а световете все се сменяха различни.
В пустинята ме водеше, аз помня.
И пак тогава, пак същата по женски и свенлива,
навеждаше глава, за да ме почетеш.
Мен, мъжът?....Не....Слабият.
И до днес ме носиш с всичко диво в мен.
Как бих понесъл сам този плътен свят,
без теб с ефирните криле?
И всеки път, когато сривам се от тежестта си,
една ръка със нежност упорита, ме хваща здраво
и ДЪРЖИ без колебание.
Със Обич само.

И с преданост необяснима.

Огнян Стоянов
Животът е толкова вълнуващ и прекрасен, колкото сам си го направиш! Радвай се на този момент, този момент е твоя живот!

Неактивен Синеочка

• Global Moderator
  • Потребител неЧовек
  • *
  • The miracle is You!
"You are still trying to protect me. Real or not real" - he whispered.
"Real". - I answered . "Because that's what you and I do - protect each other"..

Неактивен Синеочка

• Global Moderator
  • Потребител неЧовек
  • *
  • The miracle is You!
В последните няколко дни се чувствам особено. Сякаш съм се качила на машина на времето и отново е 2012. И ти отново си навсякъде. Някъде , четох че историята се повтаря, за да си научим отново уроците, от които не сме си взели поуки. За човешката цивилизация говоря. Глобално. Но всъщност си мисля и за нас...Повтаря ли се историята или е нещо ново, по-мащабно. Мисля си просто.. защо сега и защо по същото време..
Изпратиха ми тази песен. Никога не я бях чувала, нито нея, нито групата, но текстът и мелодията, както и любителският клип ме поразиха...

https://youtu.be/kkIATtN4Hps
Come little bit closer
Hear what I have to say
Just like children sleepin'
We could dream this night away
But there's a full moon risin'
Let's go dancing in the light
We know where the music's playin'
Let's go out and feel the night
Because I'm still in love with you
I want to see you dance again
On this harvest moon
When we were strangers
I watched you from afar
When we were lovers
I loved you with all my heart
But now it's gettin' late
And the moon is climbin' high
I want to celebrate
See it shinin' in your eye
I want to see you dance again
On this harvest moon

Неактивен Синеочка

• Global Moderator
  • Потребител неЧовек
  • *
  • The miracle is You!
Хайде лягай!
До скоро. И утре е ден.
Прегръщам те и те целувам,
но не казвам къде.
Избирам си място.
Усети ли?
Можеш ли да познаеш кое?
Ако не - мое остава!

- Глупчо.. Че то всичко мое е твое...
Всяка моя частица те помни.
Помня всяко докосване,
всеки  твой дъх на вълнение
и всяка гореща целувка.
Където и да е няма значение,
защото всяка частица у мен те обича...
Обича всичко в теб.
И завинаги!!!

« Последна редакция: Април 16, 2020, 15:44:05 от Синеочка »

Неактивен Синеочка

• Global Moderator
  • Потребител неЧовек
  • *
  • The miracle is You!
Ти си всичко това,
което ме държи!
На този голям живот,
над бурните вълни!
Ти си всичко това,
което ме държи
в този голям живот...
Наричам те любов!

Неактивен Синеочка

• Global Moderator
  • Потребител неЧовек
  • *
  • The miracle is You!

Неактивен Синеочка

• Global Moderator
  • Потребител неЧовек
  • *
  • The miracle is You!
Извинявай, Любов,
Не ми се сърди. Познаваш ме.
Такава съм. Ината, проклета и много категорична.
Не искам цветя и розови обещания
Не искам невъзможни неща..
Искам само да те усещам
като слънце в студените  дни.
Много ли искам , Любов?
Ако е много кажи и за него ще спра да
мечтая.
Достатъчно ми е да знам, че те има,
че си спокоен , щастлив и добре.

Неактивен Синеочка

• Global Moderator
  • Потребител неЧовек
  • *
  • The miracle is You!
Срещали ли сте някой, който ви усеща? Ама наистина ви усеща.

Който изкарва най-добрите ви страни, защото ги вижда много по-добре от вас самите. Някой, който ви кара да блестите, да горите, да искате повече. Да цъфтите.

Някой, с който светите, сияете. Някой, който се отнася към вас с уважение. Някой, който е бръкнал в най-дълбокото ви, най-тъмното ви и не е избягал.

Някой, пред когото може да бъдете себе си. Без да се страхувате.

Някой, с който може да говорите. С който може да мълчите.

Някой, чието просто съществуване, там някъде в пространството, ви е достатъчно, за да съществувате и вие.

Някой, който е мек, уютен, топъл. Някой, в чиято прегръдка да се отпуснете. Някой, който е спокойствие и доверие.

И е той. И е там. И няма нужда да е друго. Няма нужда да е другаде. Просто да го има. И това е всичко. Някой, а всъщност цяла Вселена.

Автор: Силвия Крумова

Неактивен Синеочка

• Global Moderator
  • Потребител неЧовек
  • *
  • The miracle is You!
Мъдрецът няма собствен ум.
Той осъзнава нуждите на другите.

Добър съм с хората, които са добри.
Добър съм и с онези, които не са.

Защото Добродетелта е доброта.
Вярвам във верните хора.
Вярвам и в онези, които не са.
Защото Добродетелта е вярност.

Мъдрецът е скромен и свит
За света той изглежда объркващо.
Хората го гледат и слушат.

Разбити. Всички се раждаме разбити. Това е малката проста шибана истина. Мислим си , че травмите , комплексите, блокажите са някаква грешка, която сме допуснали някъде там по пътя. А ние просто се раждаме с това. Вселената, Бог , Абсолютът(както искате така  наречете този висш разум , който ни направлява) дава възможност да се поправим, да бъдем по-добри, по-умни, по-смели, да обичаме повече себе си, да обичаме по-малко себе си, да съберем всяко едно парченце от разбитото ни аз.Дава ни шанс с всеки следващ живот. Да се поправим. Да бъдем по-чисти.
Затова се раждаме с вик, защото сме разбити и знаем колкото точно работа ни предстои. И затова умираме с усмивка, защото сме една идея по-близо до това да поправим себе си, а може би си мислим , че сме го направили. До следващия живот и така до безкрай или до когато.. Когато наистина ще бъдем цели и няма да имаме нужда от ремонт.
Учат ни, не вменят ни , че счупеното дори залепено винаги си личи. Личи си разбира се, но не е ли в това истинската красота. Несъвършеното е съвършенство. Защото ни напомня за пътя, който сме минали , за да бъдем цели. Белезите са уроците, които сме научили , най-ценното което имаме. Защото ни показва, че можем отново да бъдем разбити...

« Последна редакция: Май 02, 2020, 19:27:39 от Синеочка »

Неактивен Синеочка

• Global Moderator
  • Потребител неЧовек
  • *
  • The miracle is You!
Най-важните хора в живота ни са , като огледало поглеждаме в тях и виждаме най-тъмното кътче на душата си отразено. Всеки страх, съмнение и тайната, която не можем да споделим на никого. Която крием дори от себе си..

Тези хора виждат и доброто и лошото у нас и никога не в
ни оставят да залитаме в крайности.
Най-важните хора остават до нас, дори тогава, когато казваме, че искаме да сме сами, защото прекрасно знаят, че никой наистина не желае да е сам, защото самотата е първата крачка към отчаянието.
Те са като дишането, през повечето време дори не осъзнаваме ествената си нужда от тях, но ако само за миг изчезнат, светът ни се срива. Умираме. Мъчително.

Най-важните хора ни карат да мечтаем. Да вярваме , че няма невъзможни неща
 Те подкрепят най-налудничавите ни  идеи. Когато никой не вярва в нас, те не спират да повтарят "Давай, ти можеш. Вярвам в теб". И ти осъзнаваш , че това е най-ценното , което някой може да ти подари. Вярата.

Най-важните хора са ЛЮБОВ! С главни букви, удивителна и без многоточие. Те са всичко, което някога сме искали, търсили, надявали се и вярвали , че можем да имаме в живота си. И те са там, за нас и ни обичат напук на всички слабости, на инат понякога. Никога не ни предават , никога не ни изоставят, никога не се отказват от нас.
Защото най-важните хора са , като отгледало. Поглеждаш ги и виждаш себе си. И те виждат тях у нас...И няма нищо по-хубаво от това.

Неактивен Синеочка

• Global Moderator
  • Потребител неЧовек
  • *
  • The miracle is You!
Някъде, в паралелна реалност,
сутрин ме буди твойта усмивка,
чувам гласа ти и съм щастлива,
прегръщаш ме силно, по мечешки,
сякаш няма никога да ме пуснеш,
разказваш ми за плановете си,
слушаш моите глупости и се смееш,
целуваш ме винаги, на излизане,
целувам те винаги, на прибиране,
вечер гледаме заедно към звездите,
после заспивам в твойта прегръдка
и сънувам живота, който всъщност живея.
...
Тук и сега, в тази реалност,
заспивам сама, възглавница прегръщам
и сънувам онзи живот, паралелния,
в който теб те има и се усмихваш.

Inspiration by A_hearts_hunter
Източник : https://m.facebook.com/profile.php?id=815725061940958&ref=content_filter

Неактивен Синеочка

• Global Moderator
  • Потребител неЧовек
  • *
  • The miracle is You!
Видях те някога в съня си
срамежлива, плаха, неуверена
И истински в сърцето си си пожелах,
да нарисувам огледало от сияние,
 да се огледаш в него
 и да се обикнеш.
Такава истинска
да видиш себе си - желаната.
Не плаха неуверена и срамежлива, а
огнена богиня , носеща ЛЮБОВ..

Г.П.Б.

https://youtu.be/pDo18tfPITA

Следващите няколко реда посвещавам на всички, които в определен момент от живота си са губили себе си. Обичайте се, дори когато мислите, че никой друг не ви обича. Особено, тогава! И помнете, че най-тъмно е преди изгрев, а егото е най-силно, когато се предава. Борете се за себе си и ще се преоткриете. На най-неочакваното място. Вярвайте, надявайте се и никога не спирайте да обичате.
Следващите редове са за вас и по-специално за мен! Имах нужда. Да се намеря..

Стоя пред нещо, което преди години е било огледало. Помня , като дете понякога се плашех от него, защото имах чувството , че вътре в него живее чудовище. Голямо и страшно чудовище, което всеки момент ще изкочи и ще ме замъкне в тъмен и страшен свят на сенки и студ. Сега го гледам. Мръсно, прашно , времето е оставило белезите си по него. Отражението в него се е променило. Там не ме гледа вече изплашеното момиченце , гледа ме една жена, малко сърдита, с много тъжни очи. Всъщност очите и косата вързана на конска опашка са приликите с онова отражение от преди години. Тази жена там не се страхува. Тя иска някой да се присегне и да я грабне в онзи свят на сенките и студа. Има някаква скрита ярост в нея, невиждана сила, която всеки момент ще се надигне и ще попилее всичко в онзи страшен свят. Силна е и затова не се страхува. Харесвам я. Колкото повече я гледам, толкова повече я харесвам. Искам да я прегърна , но тя..очите ѝ ми казват, че няма нужда от прегръдки. Че е падала толкова пъти, влачила се е , крещяла е, плакала е, но винаги е намирала сили да стане и да продължи. Напред в мрака - обгърнал душата ѝ, напред в светлината, изгаряща очите, но напред. Тя никога не се предава, никога не се отказва, никога не спира да вярва, да се надява, да обича. Така си е обещала. Винаги дори в най-трудните си моменти, да не губи себе си и колкото и невъзможно да ѝ се струва да намери сили да си каже "Продължавам!" А тя умее да спазва обещанията си. Понякога на инат, понякога въпреки себе си, често от любов и вяра, но знае как да държи на думата си.
За първи път в живота си ѝ се възхищавам. На онази в огледалото. Онази, която мразех цял живот, наричах изрод, глупачка , неудачница. За пръв път я гледам с възхищение и малко ѝ завиждам. За силата, която носи, за чистото сърце, което винаги прощава и търси доброто у хората и за смелостта, да признава, че е слаба, че е падала, била на дъното, но се е изправила.
Виждам нейното сияние, красотата на душата ѝ, дълбочината в очите и голямото ѝ сърце, което чисто от условности умее да обича. И в един момент просто я обиквам. Защото за пръв път в живота си , в това мръсно, прашно, старо огледало я видях НАИСТИНА. А тя заслужава да бъде обичана. Най-вече от мен! Дори само от мен, но заслужава! Да е щастлива и обичана! Безусловно, така както си е мечтала.. И аз ще я обичам. Обещавам!

« Последна редакция: Май 11, 2020, 11:25:32 от Синеочка »

Неактивен Синеочка

• Global Moderator
  • Потребител неЧовек
  • *
  • The miracle is You!
 Благодаря ти....  :-*
https://youtu.be/vR2qjrgbP1w

Неактивен Синеочка

• Global Moderator
  • Потребител неЧовек
  • *
  • The miracle is You!
Искаше да забрави,
да не помни,
с нея колко беше хубаво,
колко истинско.
Обичаше я,
а тя беше въпросителна -
трудна за разбиране,
беше пролет -
валеше и грееше едновременно.
Когато се смееше
слънцето слизаше в очите й,
когато я болеше - дъждът гърмеше
натъжаваше го.
Беше толкова дълбоко в душата му,
а толкова далечна, за да я докосне,
объркваше го до лудост,
в миг бе нежна, топла и прекрасна,
в друг, студена, ядосана, горчива.
Такава я обичаше,
със рокля шита от емоция,
и стъпките й чуваше насън.
Тя идваше, когато уж си беше тръгнала.
Винаги се връщаше (не знаеше защо).
Отричаха и двамата,
че много се обичат,
а дяволски се търсеха във мрака.
Тя сякаш бе другопланетна,
той пък твърде земен,
в различни посоки поемаха,
качваха се в празни влакове
тръгваха си един от друг (всеки път),
раняваха се взаимно, по човешки,
после дълго тъгуваха.

Но Земята е кръгла
обръщаха си гръб и тръгваха,
вярваха, че е завинаги,
а винаги се срещаха в началото.
Защото се обичаха. И двамата.

A_hearts_hunter